2020 NPC Worldwide Korea Regional & Pro Qualifier

NPC
Years: 2020

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Chae Seong Min
Junior
1. Jo Young Ha

Novice Lightweight
1. Kim Jong Un
2. Jeon Ho Jin
3. Shin Hong Chul

Pro Qualifier Heavyweight
1. Chae Seong Min
2. Choi Jin Young
3. Park Seung Jong
4. Bae Kyung Hoon
5. Joo Ho Soo
6. Lee Dong Jun

Pro Qualifier Lightweight
1. Ock Chan Uk

Pro Qualifier Middleweight
1. Won Jong Yun

Regional Heavyweight
1. Chae Seong Min
2. Park Seung Jong
3. Choi Jin Young
4. Jang Hee Seong

Regional Lightweight
1. Ock Chan Uk
2. Jeon Ho Jin
3. Jang Taek Su

Regional Middleweight
1. Won Jong Yun
2. Kim Tae Gyun

FIGURE

Overall Winner
Yoon Min Ju
Pro Qualifier Class A
1. Lee Sin Eun
2. Choi Young Sook

Pro Qualifier Class B
1. Yoon Min Ju
2. Jeong Bang Sil
3. Kim Se Mi
4. Jung Da Young

Regional Class A
1. Lee Sin Eun
2. Choi Young Sook

Regional Class B
5. Jung Da Young

BIKINI

Overall Winner
Kim Tae Rin
Novice Class A
1. Yang Song I
2. Mijiddorj Odontuya
3. Erdenebat Enkhzul
4. Lee He Ra

Novice Class B
1. Bolormaa Oyun
2. Lee Soo Ah

Pro Qualifier Class A
1. Song Jae In
2. Yang Song I
3. Park Mi Young
4. Mijiddorj Odontuya
5. Erdenebat Enkhzul

Pro Qualifier Class B
1. Lee Yeon I
2. Jeong Seo Jin
3. Moon Sun Jung
4. Bolormaa Oyun

Pro Qualifier Class C
1. Kim Tae Rin
2. Jeon Seul Gi
3. Lee Seung Min

Regional Class A
1. Yang Song I
2. Mijiddorj Odontuya
3. Erdenebat Enkhzul
4. Park So Ra

Regional Class B
1. Lee Yeon I
2. Moon Sun Jung
3. Bolormaa Oyun
4. Cho An Na

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kim Eung Kyu
Junior
1. Kim Hak Jun
2. Min Sun Gi

Novice Class B
1. Kim Jong Un

Novice Class C
1. Jeong Mu Song
2. Kim Jae Young
3. Kwon Hyung Jo

Pro Qualifier Class A
1. Choi Ju Hwan
2. Kwon Soon Ho
3. Hong Seong Hwi

Pro Qualifier Class B
1. Kim Eung Kyu
2. Moon Jung Hoon
3. Park Min Wook
4. Hong Suc Jung
5. Jeon Hyeon Deuk
6. Kim Hak Jun

Pro Qualifier Class C
1. Yang Ho Suk
2. Lee Kyo Haeng
3. Kim Man Beom
4. Jeong Mu Song
5. Choi Eun Chong
6. Lee Dong Un

Regional Class A
1. Choi Ju Hwan
2. Yoo Jeong Cheol
3. Hong Seong Hwi

Regional Class B
1. Moon Jung Hoon
2. Park Min Wook
3. Kim Tae Gyun
4. Oh Seung Hyeon
5. Hong Suc Jung
6. Jeon Hyeon Deuk
7. Kim Chae Hyeon
8. Kang Yeon Sik

Regional Class C
1. Yang Ho Suk
2. Lee Kyo Haeng
3. Kim Man Beom
4. Jeong Mu Song
5. Lee Dong Un
6. Lee Jeong Hoon

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Yoo Jun Seok
Novice Class B
1. Lee Jin Hwan
2. Jeon Ho Jin
3. Jeong Jin Ho

Novice Class C
1. Cho Seung Joon
2. Choi Duk Gyu

Pro Qualifier Class A
1. Kang Sung Jong
2. Jang Guen Seok
3. Ock Chan Uk
4. Kim Dong Chul

Pro Qualifier Class B
1. Yoo Jun Seok
2. Lee Ju Hoon
3. Lee Jin Hwan
4. Yoon Jun Young
5. Seo Jin Hwi
6. Yoo Ho Yeon
7. Jang Hee Seong
8. Jeong Seong Il

Pro Qualifier Class C
1. Shin Aleksandr
2. Cho Seung Joon
3. Lee Ju Hoon
4. Jeong Seong Un

Regional Class A
1. Kang Sung Jong
2. Ock Chan Uk

Regional Class B
1. Yoo Jun Seok
2. Lee Ju Hoon
3. Seo Jin Hwi
4. Jeong Seong Il

Regional Class C
1. Min Gyeong Ju
2. Park Gyeong Gi
3. Jeong Seong Un