2021 NPC Orlando Europa

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Roman Romanenko
Heavyweight
1. Fernando Magdalena
2. Paulo Sevick

Light Heavyweight
1. Roman Romanenko
2. John Meunier
3. Armando Fogaca
4. Roberto Elizondo
5. Javier Capote
6. Marcus Ospina

Middleweight
1. Christian Restrepo
2. Juan Vallejo
3. Eric Berry-Sandelin

Lightweight
1. Kalvin Brooks
2. Jose Tiradorodriguez

Novice Heavyweight
1. Fernando Magdalena

Novice Middleweight
1. Eric Berry-Sandelin
2. Jorge Negron

True Novice
1. Fernando Magdalena
2. Jorge Negron

Masters Over 35
1. John Meunier
2. Juan Vallejo
3. Alejandro Mendez
4. Garrick Clig

Masters Over 45
1. Roberto Elizondo
2. Aaron Borello
3. Jorge Negron

Masters Over 50
1. John Ward
2. Phil Gerolstein

FIGURE

Class B
1. Rebecca Coons

Masters Over 50
1. Nancy Hannon

Masters Over 55
1. Nancy Hannon

BIKINI

Overall Winner
Julie Feron
Class B
1. Alexa Kivett
2. Marynelys Avila
3. Myrna Fuentes

Class C
1. Estefani Francisca deOlivida
2. Claudia Mayes

Class D
1. Heather Bacon
2. She Dull

Class E
1. Shanna White
2. Myrlande Boni
3. Debbie Bird
4. Nicole Ferrier
5. Paulette D Andrews-Kennebrew
6. Melissa Nielsen

Class F
1. Julie Feron
2. Dalquiria Caitano
3. Petra Tothova
4. Kristen Theile

Novice Class A
1. Alexa Kivett
2. Estefani Francisca deOlivida
3. Claudia Mayes

Novice Class B
1. She Dull

Novice Class C
1. Shanna White
2. Petra Tothova
3. Kristen Theile

True Novice Class A
1. Dalquiria Caitano

Masters Over 35
1. Debbie Bird
2. Heather Bacon
3. Claudia Mayes
4. Melissa Nielsen
5. Petra Tothova

Masters Over 40
1. Debbie Bird
2. Marynelys Avila
3. Heather Bacon

Masters Over 45
1. Debbie Bird
2. Paulette D Andrews-Kennebrew

Masters Over 50
1. Debbie Bird
2. Paulette D Andrews-Kennebrew

Masters Over 55
1. Myrna Fuentes

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Derrick Odums Jr
Class A
1. Christian Restrepo
2. Jonathan Galue
3. Gonzalo Nodarse

Class B
1. Gabriel Gati

Class C
1. Derrick Odums Jr

Class D
1. Adam Ankenbrandt
2. Melwin Ayala

Class E
1. Jason Ng
2. Joshua Falk

Class F
1. Matthew Devarona
2. Anthony Michael Cheverez

Novice Class A
1. Janiel Rodriguez
2. Gonzalo Nodarse

Novice Class B
1. Jimmy Espejo

Novice Class C
1. Anthony Michael Cheverez

Teen
1. Gabriel Alves

Masters Over 35
1. Gabriel Gati
2. Kenny Carrillo
3. Gabriel Carmona

Masters Over 40
1. Jimmy Espejo

Masters Over 45
1. Jimmy Espejo

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Roman Romanenko
Class A
1. Christian Restrepo
2. Juan Vallejo
3. Jose Tiradorodriguez
4. Javier Capote

Class B
1. Roman Romanenko
2. Armando Fogaca
3. Derrick Odums Jr
4. Aaron Borello
5. Alan Judon
6. Alejandro Mendez
7. Charles Edelstein

Class C
1. Thomas Crowe
2. Jason Bruce
3. Jesus rafael Gonzalez

Class D
1. Antionne Scott

Novice
1. Derrick Odums Jr
2. Kool Waleed
3. John Ward

Teen
1. Charles Edelstein
2. Gabriel Alves
3. Zachary Mesa

True Novice
1. Jesus rafael Gonzalez
2. Tyler Tanner
3. Charles Edelstein
4. Gunnar Nelson
5. Jonathan Galue
6. Janiel Rodriguez
7. Gonzalo Nodarse
8. Jimmy Espejo
9. Joshua Falk
10. Matthew Devarona
11. Jeffery Yacab
12. Gunnar Nelson
13. Daniel Hancock

Masters Over 40
1. Antionne Scott
2. Alejandro Mendez

Masters Over 45
1. Aaron Borello
2. Ayberk Ozger

Masters Over 55
1. John Ward

FITNESS



1. Britney Mendoza

WELLNESS

Overall Winner
Carolina Surerus
Class A
1. Carolina Surerus
2. Adriana Echeverry
3. Amy Columbo
4. Johana Garavito

Class B
1. Aida Hernandez

Class C
1. Karina Nicoldine

Class D
1. Lori Walker

Novice Class A
1. Adriana Echeverry
2. Amy Columbo
3. Johana Garavito

Novice Class C
1. Lori Walker

True Novice
1. Johana Garavito

Masters Over 35
1. Adriana Echeverry
2. Johana Garavito
3. Aida Hernandez

Masters Over 50
1. Lori Walker