2021 NPC Prestige Crystal Cup

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Jason Moran
Super Heavyweight
1. Dylan Admire
2. Tyrone Hayes

Heavyweight
1. Raul Garcia Fernandez
2. Everton Da Rosa

Light Heavyweight
1. Jason Moran

Middleweight
1. Gary Putti
2. Matt Ammann
3. Jason Avidon
4. Roy Morgan

Novice
1. Jason Avidon
2. Dylan Admire
3. Roy Morgan

Masters Over 35
1. Jason Moran
2. Matt Ammann
3. Jason Avidon

Masters Over 40
1. Matt Ammann
2. Raul Garcia Fernandez
3. Roy Morgan

Masters Over 50
1. Roy Morgan

FIGURE

Class C
1. Michelle Mahn

Novice
1. Michelle Mahn

Masters Over 35
1. Michelle Mahn

BIKINI

Overall Winner
Renata Guimaraes
Class A
1. Renata Guimaraes
2. Linda Rementeria Tennyson

Class B
1. Melanie Nieves
2. Erica Sunstein
3. Paige Phillips
4. Miranda Weber
5. Samantha Valencia

Class C
1. Elizabeth Morales
2. Sofia Curkovic

Class D
1. Ayanah Archer
2. Kim Peil

Class E
1. Sarah Christiansen

Class F
1. Paula Campione

Novice Class B
1. Melanie Nieves
2. Erica Sunstein
3. Yvonne Dederick
4. Angela Jones
5. Samantha Valencia

Novice Class C
1. Elizabeth Morales

Novice Class D
1. Kim Peil

Novice Class E
1. Sarah Christiansen
2. Paula Campione

True Novice Class A
1. Melanie Nieves
2. Elizabeth Morales

True Novice Class B
1. Paula Campione
2. Sarah Christiansen
3. Nanette Gordon

Masters Over 35
1. Renata Guimaraes
2. Ayanah Archer

Masters Over 40
1. Paula Campione
2. Angela Jones

Masters Over 45
1. Linda Rementeria Tennyson
2. Angela Jones
3. Nanette Gordon

Masters Over 50
1. Linda Rementeria Tennyson
2. Yvonne Dederick
3. Kim Peil
4. Angela Jones

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Frank Perez
Class A
1. Frank Perez

Class B
1. Charleston Cornish
2. Daniel Delacruz
3. Scott Carter

Class C
1. Sequan Dowe
2. Robert Aristizabal
3. Dwayne Chong
4. John Lawson

Class D
1. Juan Jose Acosta
2. German Fernandez
3. Andres Lugo
4. Skyler Jenkins

Novice Class A
1. Charleston Cornish

Novice Class B
1. Daniel Delacruz

Novice Class C
1. Juan Jose Acosta
2. Robert Aristizabal
3. Dwayne Chong
4. John Lawson

Novice Class D
1. German Fernandez
2. Skyler Jenkins

Teen
1. Juan Jose Acosta

Masters Over 35
1. Andres Lugo
2. Scott Carter
3. Dwayne Chong

Masters Over 40
1. Scott Carter

Masters Over 50
1. Scott Carter
2. John Lawson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Caleb Walker
Class A
1. Jason Avidon

Class B
1. Andrew Rolle
2. Gary Putti
3. Dillion Robinson

Class C
1. Rodrigo Floresta

Class D
1. Caleb Walker

Novice
1. Dillion Robinson
2. Everton Da Rosa

Masters Over 35
1. Jason Avidon

WOMEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Kim Peil
2. Caroline Byrd

Masters Over 35
1. Caroline Byrd

WELLNESS

Class A
1. Marialejandra Chaves

Class B
1. Yami Partridge

Class C
1. Sharita Guerra

Novice
1. Yami Partridge
2. Marialejandra Chaves
3. Sharita Guerra

Masters Over 35
1. Yami Partridge
2. Sharita Guerra