2021 NPC Southern States

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Jahmar Amani
Men's Overall Comparisons
Super Heavyweight
1. Matt Burzacott

Heavyweight
1. Jahmar Amani
2. Raul Garcia

Light Heavyweight
1. Jason Moran
2. Jimmy Lene
3. Juni Renta
4. Cameron Russell
5. Libel Remedios
6. Ernesto Maluff
7. Josh Manos
8. Heath Mcghee

Middleweight
1. Gary Putti

Welterweight
1. Kevin Batres
2. Korin Sutton
3. Jack Haber
4. Stephen Wright

Lightweight
1. Yasel Leon
2. Jeovani Avendano

Novice
1. Jahmar Amani
2. Heath Mcghee
3. Cameron Russell

Masters Over 35
1. Jahmar Amani
2. Korin Sutton
3. Yasel Leon
4. Jeovani Avendano
5. Josh Manos

Masters Over 40
1. Raul Garcia
2. Richie Barsotti
3. Libel Remedios
4. Jack Haber
5. Heath Mcghee

Masters Over 50
1. Jack Haber
2. Mark Simpson

Masters Over 60
1. Jack Haber
2. Mark Simpson
3. Ray Clark
4. Coach John Jenkins

Masters Over 70
1. James Codomo

FIGURE

Overall Winner
Caroline Leticia Zawadzki
Figure Overall Comparisons

Class A
1. Patty Lescano
2. Donna Siegel

Class B
1. Yinet Soto
2. Tracy Vaspoli

Class C
1. Alexis Kinney
2. Theresa Vargas

Class D
1. Caroline Leticia Zawadzki

Novice
1. Ivette Gonzalez
2. Donna Siegel

True Novice
1. Ivette Gonzalez

Masters Over 35
1. Caroline Leticia Zawadzki
2. Patty Lescano
3. Yinet Soto

Masters Over 40
1. Caroline Leticia Zawadzki
2. Donna Siegel

Masters Over 50
1. Tracy Vaspoli
2. Pamela Hendrickson

Masters Over 60
1. Pamela Hendrickson

BIKINI

Overall Winner
Alexandra Feliciano


Bikini Overall Comparisons

Class A
1. Alexandra Feliciano
2. Janine Herrera
3. Agostina Ayala
4. Luky Sherman
5. Brittany DeWitt
6. Ruth Fortou
7. Connie Barich
8. Kelsey Lucas

Class B
1. Jaleida Cosme
2. Savanna Corns
3. Ashley Smith
4. Zulay Bahamon
5. Kristy Bryant
6. Jennifer Burke
7. Samantha Cunha

Class C
1. Ludovica Colasanto
2. Charise Rankin
3. Jessica Shraybman
4. Stephanie Burns
5. Chelsea Keen
6. Carolina Arriaga

Class D
1. Michelle Guthrie
2. Micaela Cristofaro
3. Elaine Lapidus
4. Margarita Yanzina
5. Ashley Blouin
6. Trecia Barnes

Novice Class A
1. Agostina Ayala
2. Kristy Bryant
3. Jennifer Burke
4. Kelsey Lucas

Novice Class B
1. Michelle Guthrie
2. Ludovica Colasanto
3. Micaela Cristofaro
4. Charise Rankin
5. Stephanie Burns
6. Elaine Lapidus
7. Carolina Arriaga
8. Trecia Barnes

Teen
1. Savanna Corns

True Novice
1. Michelle Guthrie
2. Ludovica Colasanto
3. Kristy Bryant
4. Stephanie Burns
5. Samantha Cunha
6. Carolina Arriaga
7. Jessica Barron
8. Trecia Barnes

Masters Over 35
1. Jaleida Cosme
2. Janine Herrera
3. Jessica Shraybman
4. Stephanie Burns
5. Luky Sherman
6. Chelsea Keen
7. Jessica Barron

Masters Over 40
1. Damaris Rivera
2. Janine Herrera
3. Stephanie Burns
4. Luky Sherman
5. Zulay Bahamon
6. Kimberly Jaffar
7. Jennifer Burke
8. Trecia Barnes

Masters Over 50
1. Ruth Fortou
2. Kimberly Jaffar
3. Connie Barich
4. Janine Shaw
5. Trecia Barnes

MEN'S PHYSIQUE



Men's Physique Overall Comparisons

Class A
1. Frank Perez
2. Shannon Bavos
3. Dylan Morales
4. Alexander Gil

Class B
1. Ryan Black

Class C
1. Gonzalo Munoz Hernandez
2. Abdullah Albaghli
3. Safin Bouland
4. Naikert Hernandez
5. Scott Arnold
6. Zachary Baker

Class D
1. Randier Rodriguez
2. Farovens Charles
3. Moises Garcia
4. Austin Mayberry
5. David Carroll
6. Page Frazier
7. Arnold Kiman
8. Reginold Noralus

Novice
1. Abdullah Albaghli
2. Moises Garcia
3. Austin Mayberry
4. Arnold Kiman
5. Naikert Hernandez

Teen
1. Dylan Morales
2. Raghav Kumar

True Novice
1. Moises Garcia
2. Naikert Hernandez
3. Jaime Rial
4. Zachary Baker
5. Daryn Friedman
6. Alexander Gil

Masters Over 35
1. Moises Garcia
2. Austin Mayberry
3. Scott Arnold
4. Arnold Kiman

Masters Over 40
1. Shannon Bavos
2. Sobhan Arafa

Masters Over 50
1. Jaime Rial

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Chad Rivas
Men's Classic Physique Overall Comparisons
Men's Classic Physique Awards
Class A
1. Chad Rivas
2. George Suarez
3. Juan Cartaya
4. Mattia Colaneri
5. Nicholas Wilkey
6. Antonio Gonzalez
7. Eddie Valdivieso

Class B
1. Emilio Born
2. Gary Putti
3. Juni Renta
4. Korin Sutton
5. Libel Remedios
6. Adrian Ruiz
7. Ernesto Maluff
8. Dillion Robinson
9. Stephen Wright

Class C
1. Jim Ready
2. Randier Rodriguez
3. Gonzalo Munoz Hernandez
4. Page Frazier
5. Ronell Mendez
6. Sobhan Arafa

Novice Class A
1. Richard Shields
2. Mattia Colaneri
3. Dillion Robinson

Novice Class B
1. Jim Ready
2. Juni Renta
3. Rafael Doran
4. Ronell Mendez

Teen
1. Max Ward

True Novice
1. Ryan Black
2. Rafael Doran
3. Richard Shields
4. Adrian Ruiz
5. James Pape
6. Mattia Colaneri
7. Page Frazier
8. Travis Witthuhn
9. Alexander Gil

Masters Over 35
1. George Suarez
2. Korin Sutton

Masters Over 40
1. Adrian Ruiz
2. James Pape
3. Antonio Gonzalez
4. Sobhan Arafa
5. Alexander Gil

Masters Over 50
1. Mark Simpson
2. Eddie Valdivieso

WOMEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Sherri Enos
Women's Overall Comparisons

Heavyweight
1. Sherri Enos
2. Jennifer Lecuyer

Lightweight
1. Josephina Monasterio

FITNESS



1. Sandy Verma

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Pamela Hendrickson
2. Ginna Cortese
3. Jennifer Lecuyer
4. Susan Roland

Masters Over 35
1. Pamela Hendrickson
2. Ginna Cortese
3. Jennifer Lecuyer
4. Susan Roland
5. Josephina Monasterio

WELLNESS

Overall Winner
Claudia Deras
Wellness Awards
Wellness Overall Comparisons
Class A
1. Claudia Deras
2. Diana Alexandra Rivera
3. Brittany DeWitt

Class B
1. Courtney Grasso
2. Alexis Kinney
3. Jessica Ramirez-Salazar
4. Dianne Cabrera
5. Theresa Vargas

Novice
1. Alexis Kinney
2. Jessica Ramirez-Salazar
3. Dianne Cabrera
4. Diana Alexandra Rivera
5. Theresa Vargas

True Novice
1. Alexis Kinney
2. Jessica Ramirez-Salazar
3. Diana Alexandra Rivera
4. Jessica Barron

Masters Over 35
1. Theresa Vargas
2. Jessica Barron